Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili.

-----
Rusinos Dinamo, ca si eliminata din Europa League, dupa ce fanii au intrat pe teren la meciul cu Liberec

strong>Dinamo Bucuresti s-a facut de ras la toate capitolele in Europa League. Pe teren, jucatorii s-au vazut condusi cu 2-0 de Slovan Liberec, pe finalul partidei, iar in tribune fanii si-au dat iar in petec. Nicio noutate! Suporterii au patruns pe teren, arbitrul a oprit meciul inainte de termen, iar Dinamo va pierde meciul cu 0-3 la "masa verde", si risca eliminarea din competitiile europene nu doar in acest sezon.
Experta in eliminari rusinoase din cupele europene (ex: Elfsborg, NEC, Nentori), Dinamo s-a vazut condusa de Slovan Liberec inca din minutul 5, cand Liska a deschis scorul cu o lovitura de cap bine plasata. Opt minute mai tarziu, Kerici rateaza o imensa ocazie la poarta lui Dolha, dupa ce a scapat singur cu portarul dinamovist. În minutul 18, tot Kerici il ridiculizeaza pe Scarlatache si scapa singur spre poarta lui Dolha, lateral stanga. Centrarea lui in careu este respinsa insa in corner.
Astfel, in prima jumatate de ora din "groapa" a contat doar Slovan. Dinamo a iesit pe un contraatac in minutul 28, prin Torje, insa nimeni nu a reusit sa tina pasul cu el si sa il ajute, astfel ca mingea a ajuns la portarul advers. Nici repriza a doua nu a adus vreo schimbare in atitudinea, talentul sau forma "cainilor", care au avut mare noroc cu Dolha in cateva randuri.
Dupa o ora de joc, Andrei Cristea si Marius Niculae au ratat doua lovituri de cap din pozitii foarte bune. În minutul 81, Dolha are un reflex uimitor si salveaza Dinamo, insa doar pentru trei minute, pentru ca Blazek nu ii iarta pe dinamovisti si urca scorul la 2-0, dupa ce s-a jucat prin careul lui Dolha.
A fost golul care le-a luat mintile fanilor. Unul mai indraznet a intrat pe teren si a alergat pret de un minut, fiind prins in cele din urma de stewarzi. Atunci s-au enervat fanii din "Peluza Catalin Haldan" si au inceput sa dea cu picioarele in gardul despartitor. Pana s-a rupt! Peste 100 de fani dinamovisti au patruns in teren, injurand jucatorii si conducerea, iar arbitrul a oprit imediat meciul. Exasperati de jocul prost facut de dinamovisti, fanii au zis sa se dea ei in spectacol. A fost unul insa de prost gust, care nu face altceva decat sa dauneze clubului si spectatorilor civilizati.