Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili.

-----
Razboinicul Mirel Radoi, invincibil la Al-Hilal

Al-Hilal, echipa la care evolueaza ex-stelistul Mirel Radoi, s-a calificat in semifinalele Cupei Coroanei Printului dupa ce a invins pe Al-Wehda (1-0).
Fostului stelist ii merge de minune in Arabia Saudita. Seicii il trateaza ca pe un print european, cazandu-l intr-unul dintre cele mai inalte blocuri din Rhyad si oferindu-i un BMW de ultima generatie, ca masina de serviciu. In meciul din sferturile de finala ale Cupei Coroanei, Radoi a fost titular si a evoluat pe toata durata partidei pe care echipa lui a disputat-o in compania celor de la Al-Wehda.
Partida s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru Al-Hilal, golul decisiv fiind marcat in meciul de la Mecca de fundasul Osama Hawsawi (39). Radoi a evoluat din nou pe postul de mijlocas central si a facut-o bine, pe toata durata meciului. El a fost la un pas sa se accidenteze in repriza secunda, dupa o interventie specifica de K1. Temperaturile ridicate ii priesc, se pare, lui Radoi, in Arabia Saudita. Partidele disputate la 35 de grade Celsius par sa-i priasca fostului stelist, care deja s-a acomodat si cu stilul de viata: antrenament, plimbare, meci si de la capat!
Mirel Radoi s-a transferat la Al-Hilal in luna ianuarie. De atunci, echipa pregatita de Cosmin Olaroiu nu a mai pierdut nici un meci din cele sase disputate,inregistrand doar un singur rezultat de egalitate.